TMS Point anestezi cihazı magnetik rezonans görüntüleme (MRI) ortamlarına uyumlu olarak çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Cihaz manuel ve otomatik ventilatör ile kullanım imkânı sağlamaktadır. Cihazda O2/N2O flowmetre (O2 öncelikli), CO2 absorber (kanister) sistemi, tam otomatik pnömatik ventilatör ve atık gaz dağıtım sistemi özellikleri bulunmaktadır. Bu model cihazlara bir adet selektateck tip veya konik tip vaporizatör bağlama imkânı vardır.

Ventilasyon

Cihazla birlikte opsiyonel olarak sunulan Nuffield 200 model ventilatör ile otomatik ventilasyon sağlanabilmektedir. Tidal hacim, 50-2000 ml aralığında ayarlanabilmektedir. I:E oranı 4:1-1:2 arasında sürekli değişkendir. Ventilatör pnömatik olarak çalışmak amacıyla MRI uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Monitörizasyon

Cihazla birlikte opsiyonel olarak sunulan Nuffield 200 ventilatör üzerinde (-20)-(100) cmH2O [(-2)-(10) kpa)] havayolu manometresi ile ölçüm yapılmaktadır. Ventilatörün her iki yanında bulunan inspirasyon ve ekspirasyon ayar düğmeleri ile I:E oranı ve cihazın önünde konumlandırılmış akış ayar düğmesi ile tidal hacim kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Vaporizatör

TMS Sigma Delta vaporizatörler servis gerektirmez. Cihaz alüminyum kasaya sahip olup ağırlığı yaklaşık 5 kg’dır. Maksimum volüm 250 ml, minimum volüm 35 ml olup, hata sınırı en fazla ± %10 dur. Akış hızı 0,2-15 l/dk olarak ayarlanabilmektedir. Çalışma sıcaklık aralığı 15-35ºC arasındadır. Vaporizatörlerde aynı anda iki gazın kullanılmasını engelleyecek kilit sistemi (interlock) vardır. Anahtar Tip, Hızlı Tip ve Havuzlu Tip olmak üzere kullanıcının isteği doğrultusunda 3 çeşit doldurma adaptörü içerir.