TMS Future FX özel anestezi asistanınız olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın taze gaz dağıtım sisteminde elektronik flowmetre (elektronik karıştırıcı ünitesi) bulunur. Cihaz güvenilirliği test edilerek kanıtlanmış tasarımı ile günümüzün gittikçe karmaşıklaşan sağlık hizmeti ortamına yönelik modern, kapsamlı birinci sınıf bir ventilasyon teknolojisini hizmetinize sunmaktadır. Cihazda hacim kontrollü ventilasyon (VCV), basınç kontrollü ventilasyon (PSV), hacim veya basınç modlarında senkronize aralıklı zorunlu ventilasyon (SIMV/VCV ve SIMV/PCV), basınç ayarlı hacim kontrollü ventilasyon (PRVC) modları standart olarak bulunmaktadır. Isıtmalı kanister sistemi (CO2 absorber sistemi) ile hasta devresi ve kanister sisteminde meydana gelen iç yoğunlaşma maksimum seviyede ortadan kaldırılır.

Ventilasyon

Cihaz 12,1” lik dokunmatik renkli ekrana sahiptir. Kontrol ekranında tidal volüm, havayolu basıncı, I/E oranı, dakika hacmi, soluk sayısı, peak ve plato basınçları takip edilebilmektedir. Aynı zamanda tüm parametreler dokunmatik ekran üzerinden ayarlanabilmektedir.

Monitörizasyon

Değişik konfigürasyon ve opsiyonlarda monitörizasyon seçeneği sunulmaktadır. Standart parametrelerin takibi haricinde 8 tip gazın (O2, EtCO2, N2O, ENF, ISO, DES, SEV, HAL) izlenmesine olanak sağlayan gaz modülü opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Vaporizatör

TMS Sigma Delta vaporizatörler servis gerektirmez. Cihaz alüminyum kasaya sahip olup ağırlığı yaklaşık 5 kg’dır. Maksimum volüm 250 ml, minimum volüm 35 ml olup, hata sınırı en fazla ± %10 dur. Akış hızı 0,2-15 l/dk olarak ayarlanabilmektedir. Çalışma sıcaklık aralığı 15-35ºC arasındadır. Vaporizatörlerde aynı anda iki gazın kullanılmasını engelleyecek kilit sistemi (interlock) vardır. Anahtar Tip, Hızlı Tip ve Havuzlu Tip olmak üzere kullanıcının isteği doğrultusunda 3 çeşit doldurma adaptörü içerir.