Fildişi Sahili Büyükelçiliği ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi önerisiyle, Nisan ayında Abidjan'da organize edilecek olan MEXCI 2020 fuarı hakkında görüşmek üzere kümelenmemizi tanımak isteyen Sağlık Bakanlığı ve Fuar Organizasyonu yetkilileri kümelenmemizi ziyaret etti.

Fildişi Sahili Türkiye Büyükelçiliği Asistanı Diby Amara, Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı yetkilisi Blaise NDEDE, Fuar Organizasyonu firması yetkilileri Estelle BLEHOU ve Chantal KOUASSI; TMS TIBBI CİHAZLAR Yönetim Kurulu Başkanı ve Ostim Medikal Küme Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Aydıngün, Denetim Kurulu Başkanı Behzat Zeydan, Yönetim Kurulu Üyeleri Turabi Ünal ve Ali Kuleoğlu ve Koordinasyon Ekibi ile biraraya geldi.

Fildişi Sahili'nin önümüzdeki 2 yıl içerisinde açılacak olan 500 sağlık hizmet kuruluşuna ve bu sektöre 2 Milyar Dolar yatırım yapacağını belirten yetkililer; Türk medikal firmalarının bu fuara katılmasını istediklerini belirtti. "Sağlık Bakanlığı olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin kalitesinden eminiz" diyen NDEDE, bu sebeple Türkiye'deki sağlıkla ilgili hizmet sunucularının ve medikal sektör üreticilerinin fuara katılmasını istediklerini vurgulayarak; Türkiye fuarımızın onur ülkesi konumunda olacak dedi.

Heyete kümelenmemizin tanıtımı yapıldıktan sonra fuar ile ilgili görüşmeler devam etti ve bir sonraki aşamada yapılacak olan Büyükelçilik ziyareti planlandı. Ardından heyet ile birlikte firma ziyareti gerçekleştirildi.