Dr. AhmadouLaminSamateh, OSTİM’de Genel Müdürümüz ve OSTİM Medikal Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Aydıngün, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Gambiya Sağlık Bakanı Dr. AhmadouLaminSamateh, ülkesindeki hastanelerin yapımı için Türkiye’den destek beklediklerini bildirdi. Bakan Samateh, “Bizim hastanelerimiz, sizin hastaneleriniz gibi olsun istiyoruz. Bunun için sizin gibi önemli insanlarla bağlantı kurmamız gerektiğini biliyoruz. Bizim aynı zamanda orada hastanelerde çalışacak önemli mühendislere ve bunun eğitimini verecek insanlara ihtiyacımız var.” dedi.

Gambiya’nın Ankara Büyükelçisi LandingKinteh ve bürokratlarıyla birlikte OSTİM’e gelen konuk bakan, Türkiye’nin, uzun yıllardır Gambiya’nın çok iyi dostu olduğunu belirterek, “Ortak amaçlara, kültüre sahibiz. Birçok alanda sizinle birlikte iş birliğine açığız. Yüksek standartlar olduğu için OSTİM’e geldik. Burada, insanların detaylara dikkat ettiğini, yüksek kalite ve sürdürülebilirliğe önem verdiklerini biliyoruz.” ifadelerini kullandı.